„Gra pozorów” by Joanna Opiat – Bojarska

Jak to przypadek rządzi życiem… a zresztą, czy jest coś takiego jak przypadek?..

Idzie człowiek do sieciowej księgarni, na półce mocno rzuca się w oczy książka. Nie znam Autorki, jeszcze niczego z jej twórczości nie czytałam, więc sama nie wiem… potem trafia w moje ręce inna książka, innego autora, a tu zakładka z reklamą „Gry pozorów”. Myślę sobie – a kurczę, warto. Ci, którzy mnie znają wiedzą o mojej słabości do rodzimej twórczości. I że uwielbiam odkrywać „nowych” autorów.

Powiem krótko – zjadłam resztki paznokci, zarwałam noc, kompletnie straciłam poczucie rzeczywistości i czasu. Książka jest po prostuj genialna.

Tradycyjnie – celem zapoznania się ze streszczeniem fabuły odsyłam do innych źródeł. Z mojego punktu widzenia – fantastycznie zawiązana fabula. Genialnie skonstruowana akcja. Postaci fenomenalne. Polska rzeczywistość też. Piedestał Autorów moich ulubionych zyskał kolejną postać, jakże genialną. Powiem szczerze – ta książka to kryminał będący gotowym scenariuszem znakomitego filmu. Napięcie trzyma do samego końca, niemalże do ostatniej linijki. Już czekają w kolejce kolejne książki tej Autorki, a ja zaczynam kombinować, jakby tu czas na czytanie zorganizować ;) Pani Joanno – dziękuję!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.