„Po prostu bądź” by Magdalena Witkiewicz

Po prostu bądź.

Proste, ale nie banalne. W swojej prostocie poruszające. Niewymagające, ale pełne pragnienia. Pragnienia bliskości, jaką dać może tylko obecność drugiej osoby. Pragnienia bycia – razem, blisko, na wyciągnięcie ręki, na odległość oddechu.

Magdalena Witkiewicz każdorazowo porusza mnie prostotą, a jednocześnie głębią tego, jakie uczucia mogą się kotłować – w człowieku, pomiędzy ludźmi, w głowach i w sercach. Tym razem historia pozornie prosta, a jednak nie tak do końca. Niedopowiedzenia, brak umiejętności wyrażania swoich uczuć, troska o drugą osobę, nieumiejętność poradzenia sobie z lękiem, samotnością, stratą – to wszystko powoduje, że czytamy tę książkę sami przeżywając wszystkie te emocje naraz.

Wkurzałam się kilkakrotnie. Kilka razy się wzruszyłam. Dobrze mi to zrobiło, po czytanych ostatnio krwawych kryminałach. Bo ta książka jest taka prawdziwa. Ale przede wszystkim przeczytałam książkę, która przefasonowała nieco moje spojrzenie na relacje międzyludzkie.

To nie recenzja, to moje luźne myśli – i te moje luźne myśli uładają się w jedno konkretne sformułowanie – jeśli chcecie przeczytać świetnie napisaną, wciągającą i noc zarywającą książkę – to z całego serca serdecznie polecam. Magda -dziękuję i z przyjemnością sięgnę po kolejne Twoje książki!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.